top of page

Gyd. Renaldas Vaičiūnas: akių srities jauninimas – iššūkis, bet įmanoma

Akių sritis bene greičiausiai išduoda nuovargį, amžių ir gyvenimo būdą. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Renaldas Vaičiūnas pataria akių sritimi pradėti rūpintis itin rūpestingai, kuo anksčiau, o kilusias estetines problemas spręsti kaip įmanoma greičiau. Tai, pasak jo, padės ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą.

Pradėkime nuo priežiūros. Ką manote apie kosmetikos priemones akių sričiai?

Teisingai parinkta kosmetika – pagal amžių ir problemas – gali netgi labai padėti. Paakiams ji kuriama atsižvelgiant į tos srities odos specifiką, todėl kremai gali pagerinti mikrocirkuliaciją, pamažinti tinimą, patempti, lyginti raukšles, ypač jei jos yra dėl odos sausumo. Odos priežiūra veikia ir kaip prevencinė priemonė. Aišku, panacėjos kosmetikoje nėra: kai kurios problemos negali būti efektyviai išspręstos be injekcijų ar netgi chirurgijos įsikišimo. Bet dalį jų kosmetikos pagalba galima bent jau atitolinti. Aišku, priklauso, ir kokią kosmetiką pasirenkame. Jei moteris perka kremą už kelis eurus, tai negalima tikėtis pažangios formulės su gerais, kokybiškais ingredientais. Yra ir kitas kraštutinumas – itin brangi kosmetika, kurios dalį kainos sudaro prabangi rinkodara. Taigi mano pasiūlymas pradėti nuo kokybiškų brandžiai odai skirtų priemonių, o su laiku, atsižvelgiant į poreikius bei galimybes pereiti ir prie profesionalių linijų. Profesionalių – tai tokių, kurios kuriamos estetinės medicinos laboratorijose t.y., kur gaminami ir injekciniai preparatai, kaip „Fillmed“. Kodėl? Reikia suprasti paprastą dalyką, kad oda yra didžiausias ir labai specifinis organas. Daugiausia, ką ji pasiima, tai yra iš vidaus, o iš išorės veikia atvirkščiai – apsaugo ir neleidžia kosmetikai skverbtis giliai. Todėl estetinės medicinos laboratorijose kuriamos ne tik formulės, bet ir sprendimai, kaip pernešti ingredientus į gilesnius odos sluoksnius: chronosferomis, liposomomis, inkapsuliavimuir panašiais. Mokslas šioje srityje daro pažangą ir aš rekomenduoju ja pasikliauti.

Atraskite: FILLMED Skin Perfusion kosmeceutika

Raukšlės ir hialurono rūgštis akių sričiai: už ir prieš?

Hialuronas turi savybę pritraukti vandenį, todėl injekcijas atliekant su juo per dažnai ir suleidžiant per didelius kiekius iš tiesų galima iššaukti patinimą. Aišku, kiekvienas organizmas skirtingai reaguoja, itin retais atvejais hialuronas iš tiesų netinka, bet didžiajai daugumai visgi tai yra tyrimais pripažintas efektyvus sprendimas odos drėgmės atstatymui. Hialurono ir šiaip jau natūraliai yra mūsų odoje. Jo mažėti pradeda su amžiumi, todėl oda sausėja, praranda elastingumą ir formuojasi raukšlės. Injekcijos yra efektyvus būdas pasiekti gilesnius odos sluoksnius. Kalbant konkrečiau apie paakius, kaip jau minėjau, naudojami preparatai ne tik su hialurono rūgštimi, bet ir su gintaro rūgštimi, nes jie turi limfodrenažinių savybių – mažina paburkimus. Taip pat su hialurono turinčiu NCTF mezoterapiniu kompleksu – pavyzdžiui, naujausias „Beautyfeye“ protokolas, kuris numato injekcijas skausmą minimizuojančiomis mikroadatomis, o prieš tai oda dar yra paruošiama cheminiu pilingu. Yra aibė preparatų, metodikų, leidimo technikų, kurios nuolat tobulinamos ir visais atvejais galima parinkti ir atrasti geriausiai tinkantį.


O ką daryti, jei vargina patamsėję paakiai?

Paakių oda yra labai plona. Patamsėję paakiai yra ne pačios odos patamsėjimas, o tai, kad ji dėl tam tikrų priežasčių dar labiau suplonėja ir tampa permatoma. Patamsėjimas, kurį matome, iš tiesų yra persimatantis kraujagyslių tinklas. Tą suprantant lengviau suvokti ir problemos sudėtingumą. Iš principo, uždavinys yra storinti, stiprinti odą, didinti jos kokybę, tankį, ir tą galima pagerinti injekcijomis. Populiarėjančios injekcijos su hialiurono ir gintaro rūgšties preparatais padeda – poveikis išsilaiko apie 6 mėnesius. Visgi iš esmės išspręsti tokios problemos neįmanoma. Na, nebent ji atsirado dėl pervargimo ir neišsimiegojimo. Tokiu atveju nereikės nei specialisto – geros atostogos bus sprendimas. Bet jeigu tai – amžiaus sąlygotas pokytis arba, kaip taisyklė, genetinis paveldėjimas, tuomet paakiams bus reikalingas nuolatinis išskirtinis dėmesys: ir profesionali kosmetika, ir injekcijos. Beje, paveldėti patamsėję paakiai kartais jau matosi net 18-metėms. Galiausiai, tamsūs ratilai gali signalizuoti ir apie ligas, tad tokiais atvejais, kai nesate pavargę ar nemanote, kad galėjote paveldėti, prieš kreipiantis į estetinės medicinos specialistą, rekomenduočiau išsitirti sveikatą.


Galiausiai – chirurginiai būdai. Kokiais atvejais jau reikia skalperio?

Populiariausia yra užkritusių vokų operacija, kuri yra nesudėtinga, vietinės nejautros. Vokai užkrenta dėl silpno raumens arba dėl odos pertekliaus, kuris paprasčiausiai pašalinamas. Apatinių vokų korekcijos, kaip minėjau, yra gerokai sudėtingesnės: tiek chirurgine prasme, tiek pacientui. Plastinės chirurgijos dėka galima pakelti antakius, koreguoti akių formą. Yra įvairių būdų ir metodikų, kaip pajauninti, pagražinti veidą, tačiau kiekvienu atveju rekomenduoju individualiai konsultuotis su gydytoju ir atrasti tinkamus ir priimtiniausius sprendimus.

Comments


bottom of page