top of page

Kosmetologė pataria: kaip naudoti retinolį poveikiui nuo raukšlių

Saulei visiškai ir ilgam pasislėpus, daugelis odos priežiūros profesionalų ima garsiau kalbėti apie retinolį – priešraukšlinėse kosmetikos priemonės populiarų ingredientą. Jis rekomenduojamas dėl moksliškai pagrįsto poveikio, padedančio valdyti senėjimo požymius bei atidėti pirmąsias raukšleles. Pasak kosmetologės Katerinos Stankūnės, labiausiai retinolis vertinamas dėl to, kad namų sąlygomis leidžia efektyviai lyginti raukšles ir atnaujinti odos paviršių, kas aktualu ne tik senstančiai, bet ir probleminei odai su didelėmis poroms bei linkusiai į aknę.

Kas tas retinolis ir kuo jis naudingas odai? Ar yra tinkamiausias laikas pradėti jį naudoti?

Retinolis yra natūrali vitamino A forma. Ši priemonė pagerina odos kokybę ir skatina odos ląstelių atsinaujinimą. Kuo stipresnis retinolis ir kuo dažniau jį naudosite, tuo stipriau vyks eksfoliacija ir atitinkamai – odos atsinaujinimas.

Retinolį į savo odos priežiūros rutiną rekomenduoju įtraukti dėl to, kad jis mažina ne tik pigmentaciją, spuoguotumą, randelius, bet ir tuo pačiu efektyviai stangrina ir jaunina odą. Tai yra vienintelė veiklioji medžiaga, kuri odoje esantį kolageną atstato, padidina jo gamybą ir apsaugo. Retinolį namų sąlygomis, kaip ir kitas rūgštines priemones, geriausia pradėti naudoti rudenį ir žiemą, nes tuo metu saulė mažiau aktyvi, taigi tikimybė dėl jos gauti pigmentaciją yra labai nedidelė. Nebent žiemą išsiruoštumėte saulėtų atostogų į šiltuosius kraštus – tuomet apsauga su aukštu SPF yra būtina.


Kokias priemones su retinoliu renkatės savo odos priežiūrai?

Pati esu pamilusi kasdienio naudojimo FILLMED „Skin Perfusion Re-Time“ serumą, todėl jį visada rekomenduoju ir savo klientėms. Ši fluidinės konsistencijos priemonė su ypač koncentruotu augaliniu ekstraktu Wakame14G suaktyvina 14 genų, kurie dalyvauja tarpląstelinės matricos tankio atstatyme. Tai veiksmingai regeneruoja odą ir pastebimai lygina raukšles. Serumo sudėtyje esantis Arg-Lys peptidas pasižymi į botulino toksiną panašiu poveikiu – atpalaiduoja odą ir išlygina odos mikroreljefą. Retinolis serume papildomai stimuliuoja kolageno skaidulų gamybą ir atstato joms padarytą žalą, veiksmingai koreguoja visų tipų raukšles. Šį serumą geriausia naudoti vakare prieš savo odos tipui tinkantį kremą. Labiausiai jis man patinka tuo, kad nesukelia odai diskomforto ir akivaizdžiai atjaunina odą.

Odos senėjimo procesai prasideda maždaug nuo 25 metų, todėl tuomet jau tinka pradėti naudoti retinolį.

Ar yra kas nors, ką reiktų žinoti apie retinolį naudojant jį reguliariai?

Taip, labai svarbu žinoti, kad didelės koncentracijos retinolio naudojimo metu oda tampa lyg nuoga ir itin paveiki išoriniams dirgikliams – stipriam vėjui, saulei, karščiui, šalčiui. Todėl labai rekomenduoju odos barjerą nuraminti, pastiprinti ir atstatyti raminamuoju bei gijimą skatinančiu kremu. Su mano minėtuoju serumu idealiai tinka paviršinius mikropažeidimus gydantis „Skin Perfusion B3-Recovery“ kremas, dažnai skiriamas net ir po tokių procedūrų kaip mezoterapija.


Nuo kokio amžiaus reikėtų pradėti naudoti retinolį ir kaip dažnai kartoti jo kursą?

Odos senėjimo procesai prasideda maždaug nuo 25 metų, todėl tuomet jau tinka pradėti naudoti retinolį. Priklausomai nuo odos tipo, rekomenduoju retinolio kursą vieną arba du kartus per metus. Jei yra naudojamas mažos koncentracijos retinolis ir oda gerai reaguoja į šią aktyviąją medžiagą, tuomet galite naudoti ir visus metus.

Tačiau bet kuriuo atveju nepamirškite savo odos apsaugoti nuo saulės. Geriausia naudoti tokį kremą, kuris ne tik apsaugo nuo kenksmingų saulės spindulių, bet tuo pačiu atlieka ir kitas odai naudingas funkcijas. Pavyzdžiui, FILLMED „Skin Perfusion E-Youth SPF 50“ kremas ne tik veikia kaip stipriausia apsauga nuo saulės, bet ir efektyviai jaunina odą. Siekiant suteikti maksimalią odos apsaugą, rekomenduojama šį kremą tepti kas 4 valandas.


Ar prieš retinolio naudojimą reikia odą kažkaip paruošti?

Jei retinolis yra naudojamas pirmąkart, svarbu savarankiškai atlikti testą – nedidelį priemonės kiekį užtepti už ausies ir patikrinti odos reakciją po valandos. Jei oda stipriai paraudo, tai reiškia, jog esate alergiškas šiai aktyviai medžiagai. Jei alerginių reakcijų nėra, naudoti galima. Taip pat prieš naudojant retinolį rekomenduoju odą paruošti su „Skin Perfusion Perfecting Solution“ eksfoliuojančiu gliukonolaktono losjonu.


Retinolio produktų pasirinkimas yra be galo platus. Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis tinkamą priemonę?

Iš tiesų pasirinkimas yra labai didelis, bet aš visada pati renkuosi ir klientėms rekomenduoju rinktis kokybę, kurią užtikrina patikimi gamintojai. Retinolis yra gana brangi veiklioji medžiaga, tad jei priemonės kaina yra itin žema, tai gali reikšti, kad šis retinolis nesaugus ir agresyviai veiks odą. Mano praktikoje pasitaiko klienčių, kurios, panaudoję nepatikimų gamintojų pigesnes retinolio priemones, stipriai sudirgina savo odą, kartais tokie eksperimentai baigiasi net nudeginimais. Tad siekiant odai iš tiesų padėti, ją palepinti, siūlyčiau netaupyti, nes tam tikrais atvejais galite smarkiai pakenkti savo odai.


Rekomenduoju rinktis gryną retinolį arba retinolio esterį, nes jie yra bene saugiausi ir efektyviausi odos priežiūros rutinoje.

Renkantis retinolį pirmąkart, patarčiau rinktis mažesnės koncentracijos priemones, nes normalu, kad odai reikia priprasti prie šios veikliosios medžiagos. Pirmuosius kartus tepkite šią priemonę kas antrą ar trečią vakarą, vėliau galite pradėti naudoti kasdien. Todėl geriau pirmiausia panaudoti serumą su retinoliu, o smūginės terapijos kursą su booster tipo priemonėmis palikti tolesniam odos priežiūros etapui. Ir atvirkščiai, jei silpnesnes retinolio priemones jau naudojote, viskas buvo gerai, galima pereiti prie intensyvesnės priežiūros, pavyzdžiui, su “Skin Perfusion Time-Booster”, kuriame yra 0,3% grynojo retinolio.


Kokios yra retinolio rūšys, kuo jos skiriasi? Kuri, remiantis jūsų asmenine patirtimi, yra geriausia?

Yra grynas retinolis, retinalis, kuris yra dalinai oksiduota retinolio forma, greitai veikianti, bet dažnai sudirgina odą. Išskiriama dar viena retinolio rūšis – retino rūgštis, naudojama tik paskyrus dermatologui, nes pasižymi dideliu aktyvumu ir gali sudirginti odą. Tuo tarpu retinilo esteriai yra silpno veikimo, gali būti naudojami tokioms odos ligoms kaip rožinė, žvynelinė gydyti. Rekomenduoju rinktis gryną retinolį arba retinolio esterį, nes jie yra bene saugiausi ir efektyviausi odos priežiūros rutinoje.


Su kuo retinolį naudoti galima, su kuo – vengti?

Priklausomai nuo odos tipo, galima įtraukti praktiškai viską, bet siūlau vengti naudoti su aktyviomis rūgštimis, nes gali dirginti odą.

Stipresniam odos atnaujinimo ir švytėjimo efektui išgauti rekomenduoju unikalią FILLMED „Skin Perfusion Glycopeel“ kaukę. Tai yra mano mėgstamiausia priemonė, nes pastebimai suteikia žadamą efektą jau po 5 minučių naudojimo. Veidas ne tik švyti, bet ir akivaizdžiai pašviesėja. Norint pasiekti maksimalų efektą, gerai naudoti po kartą 8 savaites iš eilės.


Koks yra jūsų pačios grožio ritualas?

Atskleisiu Jums savo atrastą paprastos, bet itin efektyvios procedūros receptą namuose, kurią lengva atlikti. Ant švarios odos užtepame FILLMED „Skin Perfusion Glycopeel“ kaukę. Palaikome 5–10 min., priklausomai nuo odos jautrumo. Nuplovus kaukę, užtepame FILLMED „Skin Perfusion GR-Youth“ stipriai drėkinančią ir putlinančią kaukę bei palaikome 20 min. Nuplovus kaukę, naudojame FILLMED „Skin Perfusion Re-time“ serumą ir atliekame lengvą GUA SHA masažą. Įmasažavus priemonę, tepame veido ir paakių kremą pagal odos tipą. Po tokios procedūros veidas akivaizdžiai atjaunėja ir pašviesėja, tai pastebėsite iškart.


Priemonės prieš ir po retinolio naudojimo – kaip susidėlioti teisingą rutiną? Ar būtina visas priemones rinktis to paties gamintojo?

Planuojant naudoti aktyvias priemones, rekomenduoju pasitarti su specialistu. Naudodami retinolį, nepamirškite odą papildomai lepinti kaukėmis ir atstatančiomis priemonėmis. Nors dažnai pasitaiko, kad vonioje turime skirtingų gamintojų skirtingas priemones, tačiau siekiant maksimalaus rezultato – efektyvaus veikimo ir saugumo – patariu rinktis to paties gamintojo priemones.


Kuo „Skin Perfusion“ linija ypatinga?

Ši kosmetika yra gaminama estetinės medicinos laboratorijoje ir skirta sustiprinti bei pailginti procedūrų poveikį. Man ji patinka, nes šią kosmetiką galima pritaikti bet kuriai klientei tiesiog pagal jos odos poreikius ir greičiau pasiekti matomų rezultatų. Aukštos veikliųjų medžiagų koncentracijos ir neagresyviai veikiančios formulės yra tai, už ką šiuo atveju verta mokėti daugiau.


Norite pasikonsultuoti asmeniškai? Rašykite kosmetologei instagram paskyroje @katerina.stankune ir jos el. parduotuvėje SKINSHOP.lt

Comments


bottom of page